Ruh Yolculuğu Astrolojik Analizi

“Güney Ay düğümü Ketu, kurtuluşun veya özgürlüğün işaretçisidir. Özgürlük, ölümden bağımsız olmaktan spiritüel özgürleşmeye kadar Benliğin birçok halini kapsayan geniş bir ifadedir. Ölümden özgür olmak egonun (kimlik algısının) bir arzusuyken, spiritüel özgürlük ise ancak egonun ölmesiyle mümkün olabilir. Bu durum bir mücadeleye sebep olmaktadır. Bir tarafta güvende olmak ve ölüm tehdidinden uzakta olmak isteyen ego ile diğer tarafta egonun dönüştürülmeye dair aşikar ihtiyacın gerekliliği. 

Ölümden özgürleşme ihtiyacı Ketu’nun birincil ihtiyacı olup, bu uca varılmadan spiritüel özgürlük amacıyla kavuşmak da pek mümkün olmaz. Ölümden özgür olma ihtiyacı sonuç olarak kişide bir güvenlik önermesi, güvenlik paradigması yaratır. Güvenlik paradigması en temel haliyle bir düşünceden ibarettir. Kişi bu düşünceye sıkı sıkıya tutunduğu ve harfiyen uyguladığı takdirde varlığını sürdüreceğine, yaşamını devam ettireceğine inanmaktadır. Yaşamını sürdürmek olağanüstü önem taşıdığı için kişi, tutunduğu güvenlik paradigmasının dışında kalan hiçbir alanda yer almak istemeyecektir. Bu da kişinin özgürce akışta olmasını, hayatın akışıyla uyumlu olmasını baskılayacaktır. 

Kişi tüm benliğiyle Ketu Kalesinde kalabildiği sürece her ne olursa olsun hayatının yolunda gideceğinin ve idare edeceğinin hissiyatındadır. Fakat kaçınılmaz olarak bir gün, Ketu Kalesi un ufak olup dağılacaktır. Ketu Kalesi dağılmaya başladığında kişinin kalenin dışında bulunan, hakkında garip ve berbat rivayetlerin, korkutucu peri masallarının olduğu bu balta girmemiş ormana doğru koşmaktan başka çaresi olmayacaktır. Bu bilinmez ve ürkütücü ormanlık alan Kuzey Ay düğümü, Rahu’dur.

Kişiyi neyin savunmasız kıldığı incelendiğinde, daha sağlıklı bir bakış açısı elde edilebilirken bu bilgiye maruz kalmak daha çok mutluluk da getirebilir. Ketu Kalesi dağılırken Rahu Ormanının derinliklerine doğru kaçma noktası, kişinin Ketu Kalesinde nelerin yolunda gitmediğini, tutunduğu güvenlik paradigmasının bugüne kadar ne kadar kısıtlayıcı olarak onu bir gram bile gerçek mutluluğu tattırmadığını görebileceği noktadır.” 

Ernst Wilhelm, Rahu ve Ketu’yu Şifalandırmak (Healing Rahu Ketu course) eğitiminden alıntıdır. 


Ruh Yolculuğu Astrolojik Analizi

Ruh Yolculuğu Astrolojik Analizinde, bugüne kadar tekrar edip duran bir döngünün içindeki hapsolmuşluk haline dikte eden güvenlik paradigmalarınız ve size korkutucu gelse de farklı bir bakış açısıyla neler yapmanızın size iyi gelebileceğine dair bilgiler, doğum haritanız üzerinden analiz edilerek bir rapor şeklinde sunulmaktır. Rapor PDF formatta eposta ile gönderilmektedir.

Doğum tarihi gün, ay, yıl, Doğum saati, Doğum yeri bilgilerinizle birlikte astroloji@hayatinisaretdili.com adresine başvurabilir ve de ücret bilgisini öğrenebilirsiniz.

Teşekkürler

Zümrüt D