Cumartesi Geldi Ama Bugün Ne Yapacağız?

Bir Satürn günü daha gelip çattı diyebilir miyiz? Evet diyebiliriz. Cumartesi günleri genellikle sabır gerektiren konularla ilgilenmek ve uzun vadeli planlar yapmak ve bu konularda kararlar almak üzere uygun bir gündür. Satürn bizi disiplinli olmaya davet eder ve eğer sabırlı, gayretli olursak hayatımıza giren her şey kalıcı olur.

Düğün Dernek MatruşkaAY Aslan burcunda ve yöneticisi olduğu takımyıldızıyla ilgili olarak bugün bizlere gayet olumlu mesajlar veriyor. Aynı zamanda bulunduğu faz gereği de “yenilenme” dürtüsüyle bizi sarıp sarmalıyor. Bugün evlenmek için güzel bir gün. Topluluğa hitap etmek, konser vermek, ödül töreni organize etmek, katılmak ve tiyatro gibi toplum önündeki performanslar için harika bir enerji var.

Bugün isim vermek için de uygun bir gün. Örneğin uzun zamandır blog açmayı düşünüyorsunuzdur ve bir türlü uygun bir isim bulamamışsınızdır. Bugün bu konuya belirli bir süre ayırarak gayet elverişli bir isim bulmanız ve bu konuda karar almanız için keyifli bir akış var. Bu takımyıldız ritüelleri pek seviyor. Dolayısıyla “isim bulma ve verme” çalışmanız öncesinde ilham perinizle buluşmak üzere kendinize güzel bir ortam hazırlayabilirsiniz. Mumlar, tütsüler veya buhurdanlıktan yükselen aromatik yağlar ve renklerle donattığınız bir ortamda meditatif bir çalışma öncesinde isim vermek istediğiniz konuya odaklanabilir ve bunun için niyet edebilirsiniz. Niyet olmadan sonuç da olmaz. Bunu hatırlamakta fayda var.

Bugün destekli olmayan önemli başlıklardan bir tanesi yeni teknoloji ürünlerinin satın alınmamasıyla ilgili. Her ne kadar hafta sonlarında teknolojik mağazalarda harika indirimler yapılıyor olsa da, eğer çok acil ve önemli değilse bu hafta sonunu pas geçebilirsiniz. Yakında Merkür retrosu da tamamlanmış olacak. Hem günlük enerjilerde, hem de “bize dur biraz bekle” diyen Merkür’ün ileri harekete geçerek “tamam gün bugündür, bugün satın alabilirsiniz” mesajını vermelerini bekleyebiliriz. Kim bilir bir süre sonra “beklediğime değdi” dedirtecek ekstra bir indirimle veya ansızın almayı düşündüğümüz makinenin bize hediye olarak gelmesi durumlarıyla karşılaşabiliriz. Bunların hiçbirisi olmasa bile, bugün aldığımız bir üründe çıkabilecek bir arıza yüzünden günlerce ve haftalarca uğraşmaktan daha iyi olabilir, bugünlük beklemek. Denemeye değer diyorum ve keyifli bir hafta sonu diliyorum.

Reklam