Çarşamba Bize Ne Yapar?

DragonÇarşamba günlerinin yöneticisi Merkür’dür. İletişimin, aklımızın, çocuksu hallerimizin, arkadaşlarımızın, ifade yeteneğimizin, ticaretin ve iletişimde kullandığımız teknolojik aletlerin temsilcisi dinamik Merkür şu günlerde Retro harekette. Evrende hiçbir şey geri gitmez, dünyamızdan baktığımızda bize öyleymiş gibi gelir. Eski zamanlarda yaşamış bilgeler gezegenlerin bize “öyleymiş gibi” gelen bu Retro hareket dönemlerinde hepimizin hayatlarına etki eden bir şeyler olduğunu fark etmişler. Merkür yılda 3 ya da 4 kez bu geri hareketini yapar. Bu kadar sık olan bir hareketin kötü bir anlamı olmadığı, sadece hayatlarımızın bu dönemlerinde Merkür konularıyla ilgili aceleci davranmayıp, sakin olup, hep söylendiği üzere “akışta akışla birlikte” olmamızın faydalı olacağı düşünülür.

Retro Merkür yöneticisi olduğu evlerin ve doğum haritamızda yerleşmiş olduğu evin konularıyla ilgili olarak bu dönemlerde kendisini hatırlatacak ifadelerde bulunabilir. Örneğin eski sevgilimiz veya eski bir arkadaşımız bu dönem içinde bir anda bizi arayabilir. Bu görüşmeyi yapmamız önerilir. Neden mi? Çünkü o kişiyle aramızda henüz bir kapanış yapılmamıştır. Demek ki kendisiyle “helalleşmemiş” olabiliriz. Bu ilişkiden alacağımız mesajı almış olabiliriz, ancak bunu bu görüşme ile idrak edecek olabiliriz. Denemeye değer.

Büyüyen AY her iki anlama da gelebilir. Dolunay’a doğru giderek büyümekte olan AY’ı severiz. Büyüyen ışığı zihinlerimizi aydınlatır. Bir başka taraftan bakıldığında ise konusuna göre büyüyen ay “yokuş yukarı” etkisi de verebilir. Bugün AY’ın bulunduğu faz ise kritik günler grubunda. Bununla birlikte arınmak için son derece uygun bir gün. Bugün havada bizi disipline edecek bir enerji olduğunun sezgisinde olabiliriz. Gündemimizdeki konularla ilgili olarak disiplinli olduğumuz takdirde tüm enerjilerin bizi desteklediğine şahitlik edebiliriz. AY öğle tatili sonuna doğru İkizler burcundan Yengeç burcuna geçiyor. Yöneticisi olduğu takımyıldızına göre bugün adli konular, sertlik içeren aktiviteleri desteklemiyor. Biraz önce bahsetmiş olduğum yokuş yukarı etkisinin bu konular için geçerli olduğunu düşünebiliriz. Bugün yeniden başlamak için harika bir gün. Dün eskilerimizden kurtulmuş ve yeniye yer açmıştık. İşte bugün yenilenmek için karşımıza çıkan fırsatları değerlendirebiliriz veya o fırsatları biz yaratabiliriz. Her türlü iyileştirici aktivite ve meditasyon gibi konularla kendimize bir iyilik yapabiliriz. Günün yöneticisi Merkür ile ilgili olarak ayrıca çocuklarımızla veya çocuklarla ilgili konular da bugün yoğunlaşmak üzere ideal.

Reklam