Anneler Günü ve Yılın En Şanslı Günü Bir Arada!

IMG_3290Bugün öylesine özel bir gün ki! Öncelikle canlarımız, en değerli varlıklarımız “Annelerimiz”in günü bugün. Onlar olmasaydı, bizler de olamazdık. Bizleri gözlerinden bile sakınan o kıymetli annelerimizin ellerinden öpüyorum.

Tabi evrende tesadüfe tesadüf edilmiyor. Bugün “tesadüfen” aynı zamanda yılın “en şanslı günü” olarak kabul edilen “Akşhaya Tritiya” denilen bir gün. Bugün ışıklarımız olarak kabul edilen Güneş ve Ay, her ikisi de ayrı ayrı yüceldikleri, en keyiflendikleri ve ışıl ışıl oldukları burçlardalar. Yani Güneş Koç’ta ve Ay Boğa’da. Bugün dileklerimizin olacağına inanılır ve bugünkü tüm başlangıçlar da destek bulur.

İlk bakışta Güneş ruhumuzu ve Ay da zihnimizi temsil ediyor. Pırıl pırıl bir zihin ile capcanlı, berrak ve tüm ışığını sevgiyle yayan bir ruh halinde olduğumuzu bir an için hayal edelim. Kim durabilir ki önümüzde? Her şey böylesine güzel bir haldeyken ve bugün tüm arzularımız için birer tohum ektiğimizi düşünürsek, bu niyetlerimizi sevgiyle ve kolaylıkla biçeceğimizden şüphemiz olmasın.

Reklam