Perşembe Bize Neler Söylüyor?

Perşembe gününün yöneticisi bolluk ve bereketin temsilcisi bilge Jüpiter’dir. Daha önceki yazılarımda bahsetmişimdir. Mutluluk, mutlu olma hali Jüpiter’in konusudur. Hayatımızda hayalini kurduğumuz her şeye sahip olabiliriz veya olmayabiliriz. Ancak mutlu bir halde olmamız tüm bunlardan bağımsızdır. Mutluluk bakış açısı ve idrak ile ilgilidir. Perşembe günlerini “Yaşasın yarın Cuma ve haftanın son iş günü” motivasyonuyla sevdiğimizi düşünebiliriz. Ancak bugünün enerjileri kendisine has ve keyiflidir. Her türlü kısmet, fırsat, talih, başarı, refah, zenginlik, servet ve büyüme konularının arkasındaki Jüpiter bakalım bugün için bize özellikle neler söylüyor?

Perşembe günleri özellikle çocuklarla ilgili ilgilenilmesi gereken konularda yol kat etmek için güzel bir gündür. Ayrıca bugün yoga, meditasyon, ruhsal konular, dini toplantılar, eğitim konularıyla meşgul olmak ve ayrıca seyahat planları yapmak için uygundur.

IMG_3212Bir adım daha içeriye giriyoruz ve “AY ne diyor?” hassasiyetle ona kulak veriyoruz. AY, 06 Mayıs 2016 Cuma (Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan) gecesi 02:18 civarında tam karanlık faza geçmiş olacak. Her ne kadar Güneş ile kavuştukları “Yeni Ay” konumuna Cuma gecesi 22:30’da girecek olsa da, Cuma tüm gün boyunca Amavasya dediğimiz en karanlık halde olduğu, hiç ışık vermediği bu zamanlar kelimenin tam anlamıyla durup beklememiz ve hiçbir yeni başlangıç yapmamız öneriliyor.

Diğer taraftan bu gece hepimizin heyecanla beklediği “Hıdırellez” enerjisi güne damgasını vuruyor. Bu gece bu kadim ritüele inanlar gül ağaçlarına dileklerini bağlayacaklar (veya toprağına gömecekler) ve sabahın (Cuma sabahının) ilk ışıkları yükselmeden de bu dilek mektuplarını alıp denize atacaklar. Hızır ve İlyas Peygamberlere teşekkürlerimizi sunuyoruz.  

Perşembe günündeki-bahsetmiş olduğum bu tam karanlık halden bir önceki-durumu ise “fırtınadan önceki sessizliğe” benzetiyoruz. Sanki her konuyla ilgili olarak, önemli bir olay öncesindeki o geri çekiliş, sakinlik, durgunluk ve sessizlik hali hakimdir. Böyle zamanlarda sabit olmayan enerjiler nedeniyle her an bir değişim gelebilir, bunun sezgisindeyizdir ve sonucunda ise alışılmış olandan ayrılmamız da söz konusu olabilir. Bunu kötü veya korkutucu gibi düşünmekten ziyade bu dünyada hiçbir şeyin bize ait olmadığının bilgeliğiyle konularımıza yaklaşabiliriz. Hal böyleyken, maddi olarak sahip olduğumuzu düşündüklerimiz bile bize ait değildir ve yeri geldiğinde bildiğimizi bile bırakabiliyor olmamızın da bir anlamı olduğunu kabulde olarak, akışta olmamızı öneriyorum.

Perşembe öğle saatlerinden kısa bir süre önce Balık burcundan Koç burcuna geçecek olan AY, sabah saatlerinde dost ve yumuşak enerjiler ile zihnimizi sarıp sarmalıyor olacak. Devam eden işlerimizde iyi niyetimizle ve keyifli faaliyetlerde bulunabiliriz. Saat 11:00 sonrasında yeni başlangıçlar için motive ve hızlı hızlı hareket etmek isteyen bir takımyıldızına geçecek olan AY, burada bizi ikilemde bırakabilir. Aynı zamanda yukarıda bahsetmiş olduğum üzere karanlık fazında olması sebebiyle özellikle bugünlerde neredeyse herhangi bir yeni başlangıç yapmıyor olmamız önerilirken, bizi kıpır kıpır edecek ve yeni başlangıçlar yapmamız yönünde içimizden fışkıracak bazı enerjilere sahip olabiliriz. Böyle durumlarda beklememiz en faydalı olandır. Ancak yine de olan ve olması gereken olmalıdır. Bugün yoğunlaşmaya, odaklanmaya, azimli ve sabırlı olmaya pek uygun bir gün değil. Dolayısıyla en pratik haliyle sadece ne yaptığımızın farkında olalım ve bilelim, hayatın içinde mutlu bir halde olalım.

Reklam