Çarşamba Gününün Enerjileri Bize Neler Söylüyor?

Çarşamba günlerinin doğal yöneticisi iletişimin temsilcisi Merkür’dür. Gökyüzünde Koç burcunda seyahat ederkenki retro hareketini Pazar akşamüzeri civarında tamamlayacak olan Merkür bize hepimizin haritalarında yöneticisi olduğu evlerden giderek yerleştiği evin konularıyla ilgili olarak yerine göre beklememizi öneriyor. En genel haliyle aklımızın, zekamızın ve iletişimin temsilcisi Merkür aynı zamanda eğitim, öğrenme, konuşma ve ifade yeteneğimiz, yazma konuları, bir taraftan espri yeteneğimiz, matematik ve analitik tarafımız, ticaret konuları, ticari zihniyetimiz, pazarlama ve satış konuları, her türlü haberleşme, elektronik aletler gibi konuları da anlatır. Şimdi bize “dur bekle diyor bu gezegen de biz eğitimize mi ara vereceğiz-yılda 3 ya da 4 kez geri giden bu Merkür yüzünden?” diye sormuş olabilirsiniz. Elbette ki hayır; Merkür retro diye ne eğitimimize ne de diğer ticari ve iletişime dönük konularımıza ara vereceğiz. Fakat diğer taraftan da onun haritamızdaki konumuyla bize anlattıkları var. Bunlara bakarak yorum yapmak ve durumu değerlendirmek en doğrusu diyerek Çarşamba gününün enerjileri bize neler söylüyor, onlara bir göz atmak üzere devam edelim.

Öncelikle klasik bir Çarşamba gününde iletişimle ilgili her türlü aktivite, ticari bağlantılar, gençlerle ilgili konularla ilgilenmek, görüşmelerimizi ve toplantılarımızı yapmak, yazı yazmaya başlamak, eğitim almak veya vermek, bol bol telefon, mesaj ve yazışma konularına ağırlık vermek tam Çarşamba gününün akışına uygun konulardır.

IMG_3210Merceğimizi biraz daha detaya doğru ilerlettiğimizde ise hemen zihnimizin yöneticisi AY’ın konumundan bahsetmemiz gerekiyor. Ay artık iyice ışığını yansıtamaz oldu ve neredeyse Yeni Ay konumuna gelmek üzere. Bu konumundayken son derece duygusallık söz konusu olabilir. Aşk konuları gündemimizdedir, sevgi, sevmek ve sevilmek gibi başlıklar gündemimizde öne çıkacaktır. Duygularımız devrededir. Böyle günlerde ise arzularımız gerçekleşebilir denir, bu sebeple neyi arzu ettiğimize dikkat edelim.

Bugün saat 14:00’e kadar daha sakin ve hafif işlere ağırlık verelim. Eğer bir hastalık durumu söz konusu ise tedavisine başlamak için bugün destekleyici bir enerji var. 14:00 sonrasında ise yumuşak, dost canlısı ve kibar olmak kaydıyla her türlü faaliyet destekleniyor. Ticaret, alım-satım konuları, organizasyon konuları, odaklanarak yapılacak konular ve görüşmeler için bugün çok uygun. Bugün uygun olmayan en önemli başlıklar arasında düşmanımız olarak tanımladığımız ve mücadele etmemizi gerektirecek kişi ve konularla ilgilenmek ve zorlayıcı faaliyetlerle meşgul olmak bulunuyor. Kendimizi bu halde hissediyorsak veya karşı tarafın böyle olduğunu düşünüyorsak, bugün bu görüşmemizi ertelemek bize iyi gelecektir.

Ay’ın konumu doğrultusunda duygularımızı ön plana çıkartacağını ve günün yöneticisi Merkür’ün de iletişim konularında bizi desteklediğini dikkate alırsak, bugün sevdiklerimizle güzel ve keyifli iletişimler kurabiliriz, uzun zamandır ihmal ettiğimiz arkadaşlarımızı, büyüklerimizi ve küçüklerimizi arayabiliriz. Hatta yapabiliyorsak onları bizzat ziyaret edelim. Einstein’in şu sözünü pek seviyorum: “Her gün aynı şeyleri yapıp, farklı sonuçlar elde etmeyi bekleyene deli denir”. Her gün yepyeni bir gün ve elimizde sadece bu an var. Bu an’ların değerini bilip sevelim, sevgi halinde olalım ve sevgiyi önce içimize çekip sonra da paylaşıp çoğaltalım.

Reklam