Bu Salı Nasıl Geçer?

Salı Günü Enerjileri

Takvim bakımından yepyeni bir aya girdiğimize ve bahar ile ilgili umutlarımız maksimumda, kalbimiz de kıpır kıpır olduğuna göre, işte tam da bu halimize uygun bir gün bugün!

Salı günlerinin yöneticisi Mars’tır. Bu kızıl gezegen yapısı gereği savaşçı, mücadeleci, rekabet duygularını canlandıran ve hareketli bir enerjiye sahiptir. Bugün fiziksel kuvvet gerektiren işlere yönelebiliriz. Örneğin her sabah işe giderken yanımıza almayı unuttuğumuz spor çantamızı bahane ederek ertelediğimiz spora gitmek, “aman şimdi ben hiç anlamam, karıştırmayayım” dediğimiz teknik konularla ilgilenmek ve bu konularda yetkili kişilerden servis almak, yapabiliyorsak biz yoksa yine yapabilenden yardım almak suretiyle tadilat ve tamirat konularıyla ilgilenmek gibi. Bir de bugün Kırmızı Mercanözellikle Mars’ın rengini destekleyen kırmızı renkleri üzerimizde taşıyabiliyorsak, o da şaşırtıcı derecede yardımcı ve enerjimizi destekleyici olabilir.

Sabahın erken saatleri itibariyle kendimizi biraz konuşkan bulabiliriz. Öğlene kadar mutlu, memnun ve sevinçli bir halde ve bol bol hareketli olacağımız bir gün olacak bu Salı sabahı. Daha öncesinde riskli olduğu için yapmaya çekindiğimiz aktivite konularında gerekli tedbirleri aldıktan sonra onlara ikinci bir şans daha verebiliriz. Bugün enteresan olarak başlangıçlar yerine sonlandırmalar destek buluyor günün enerjilerinden. Uzun zamandır bir türlü bitirmeye cesaret edemediğimiz konularda adım atabiliriz. Yeter ki bugünlük yepyeni bir başlangıç yapmayalım. Çünkü bugün sıfırdan başlatacağımız bir konunun ileride çeşitli huzursuzluklar yaratma olasılığı ve pişmanlık verme potansiyeli oldukça yüksek.

Bugün ayrıca Ay sabah saatlerinde Balık burcuna geçecek. Enerjiler bu bakımdan çok da sabit değil. Genel olarak iyice yeni-ay fazına yaklaşan zihnimizin maestrosu Ay’ın bu hali böyle zamanlarda bize gereksiz çabalardan uzak durmaya ve olayları akışına bırakmaya doğru yönlendirir. Akşamüzeri itibariyle sabahtan beri tam gaz ilerlediğimiz konularda biraz sakinleşmemiz, yaptığımız işleri bir parça hafifletmemiz ve araştırma gibi daha yumuşak konularla ilgilenmeniz daha iyi olabilir. Birilerinden yardım ve destek istemek için de akşamüzeri saatleri oldukça uygun. Agresif konuları bu saate kadar toparlayıp, kendimizi daha yumuşak konuların akışına bırakalım. “Akşam ne yapacağız o halde?” diye soruyorsanız, bu akşam söz verebiliriz. Kendimize, sevdiklerimize veya iş konularında bizden haber bekleyenlere. Sorumluluğumuzu bilip, verdiğimiz sözleri tutabileceğimiz disiplinli bir enerji var bugünün akşam saatlerinde. Keyifli ve verimli geçecek bir Salı diliyorum hepimize.

Reklam