Haftanın Hangi Günü-Hangi Gezegen Enerjisi Tarafından Destekleniyor?

Haftanın her günü bir gezegen tarafından temsil edilir. Gezegenler ilgili günlerde belli enerjileri destekler veya zorlar. İşlerimizin kolaylıkla ilerlemesini, sevgiyle ve yumuşaklıkla hayatımızı sürdürmeyi kim bilinçli olarak “istemiyorum” diyebilir ki?

Kadim Vedik (Hint) Astrolojisinin değerli bilgileri ışığında hangi gezegenin, hangi günü temsil ettiğini ve buna göre her ilgili günde üzerimizde veya ortamımızda, hangi renklere ve taşlara yer vererek, günümüzü destekleyebileceğimizin bilgisi aşağıdaki gibidir.

e268b64f13303abf45e515ae47185b00Gezegenlerin Günleri 

Pazartesi

Gezegeni: AY

Rengi: Beyaz

Taşı: Ay taşı, İnci

Enerji Kodu: Yorucu aktivitelerden uzak durmak, temizlenmek, niyet etmek, arınmak, dinlenmek, yemek pişirmek, diyete başlamamak.


Salı

Gezegeni: MARS

Rengi: Kırmızı

Taşı: Kırmızı mercan, Akik

Enerji Kodu: Fiziksel güç isteyen işlere yönelmek, spora başlamak, aktif olmak, hareketli işlere başlamak ve bunları düzenlemek, teknik konulara eğilmek, tadilat ve tamirat yapmak, rekabetle ilgili işlerimizi yapabiliriz.


Çarşamba

Gezegeni: MERKÜR

Rengi: Yeşil

Taşı: Zümrüt, Yeşim

Enerji Kodu: İletişimle ilgili her türlü aktivite, ticari bağlantılar, gençlerle ilgili konuları ele almak, görüşme ve toplantılar yapmak, yazı yazmaya başlamak, eğitim almak veya vermek, seminer ve konferansa katılmak veya vermek, telefon, mesaj, yazışma, interaktif iletişimler.


Perşembe

Gezegeni: JÜPİTER

Rengi: Sarı

Taşı: Sarı safir, Sarı sitrin, Sarı topaz

Enerji Kodu: Yoga, meditasyon, astroloji çalışmaları, ruhsal konular, dini toplantılar, eğitim konuları, seyahat ve benzeri planlamalar, çocuklarla ilgili çözülmesi gereken işler.


Cuma

Gezegeni: VENÜS

Rengi: Beyaz, Yeşil (ayrıca pembe, lila vb. pastel renkler iyidir)

Taşı: Pırlanta, Elmas, Turkuaz

Enerji Kodu: Eğlence, arkadaş toplantıları, aşk ve ilişkiler, alışveriş yapmak, takı ve benzeri alımlar yapmak, estetik ve kişisel bakım randevuları, sosyal alanlarda bulunmak, kendimizi şımartmaya zaman ayırmak, dinlenmek.


Cumartesi

Gezegeni: SATÜRN

Rengi: Gece mavisi, Koyu kahve

Taşı: Mavi safir, Lapis lazuli, Ametist

Enerji Kodu: Sabır gerektiren ama kalıcı işler, üretim alanları, büyük işletmelerle ilgili yatırım amaçlı ve uzun vadeli kararlar, sağlam ve uzun vadeli konulara yönelmek, sonuçları uzun vadeye yayılacak işler, nikah ve düğünler.


Pazar

Gezegeni: GÜNEŞ

Rengi: Turuncu

Taşı: Yakut

Enerji Kodu: Enerjisel olarak fevkalade verimli bir gün olması sebebiyle, tatil için pek uygun değildir. Enerji isteyen konuları, şifa çalışmalarını, yönetsel işleri, idari işleri, işe ve kariyere dönük konuları, olumlu enerjisiyle destekler.


Her gün, yeni bir güne coşkuyla ve sevinçle uyanıyoruz. Hayallerimizi deneyimlediğimiz şimdide, renklerin desteğini alarak, anımızı bir sanat eserine çevirelim.

Keyifle, sevgiyle kolaylaştırılsın…


Kaynak: Değerli hocam Şebnem Ekşib‘in yeni çıkan kitabı Vedik Astroloji’deki bilgilerden faydalanarak hazırlanmıştır.
Reklam